מרפאות הנקה

הקמנו את מרפאות ההנקה בכדי לאפשר לנו להיות זמינות לאימהות שמעוניינות להתייעץ איתנו ועם אנשי מקצוע מתחומים שונים תחת אותה קורת גג, מתוך תפיסה הרואה את האם והתינוק כצמד. מרפאות ההנקה שלנו מציעות הכנה להנקה עוד בהיריון, ליווי ותמיכה בהנקה לאימהות לאחר לידה, וסדנאות בנושאים שונים.

צוות המרפאות, יועצות הנקה מוסמכות IBCLC מהמובילות בארץ ומדריכות הנקה במסלול הסמכה ליועצות הנקה, יסייעו בהתמודדות עם אתגרים נפוצים לאחר הלידה כגון כאבים בשד ובפטמות, גודש, דלקות וכו' וכן עם מצבים מיוחדים כגון הנקת פגים, תאומים, הנקה אחרי ניתוחי שד ועוד.

צוות מרפאות ההנקה של בית להנקהצילום: מזל שופן | בידיים מלאות

פגישת הכנה להנקה

אנו ממליצות להתחיל את ההנקה ברגל ימין ולהגיע לפגישת הכנה להנקה באווירה נינוחה, עוד לפני בואו של התינוק לעולם. את הפגישה מומלץ לקבוע החל בסביבות השבוע ה-30 להיריון עד סמוך למועד הלידה בהתאם להרגשתך. נמצא שפגישת הכנה היא גורם משמעותי בהצלחה בהנקה. הפגישה יכולה להיות ראשיתו של תהליך ליווי עד הלידה ואחריה לפי הצורך.

פגישת ייעוץ הנקה

בתקופה הראשונה שאחרי הלידה אין סדר יום קבוע ולכן יש גמישות מסוימת בקביעת שעת פגישת ייעוץ הנקה. כדי להפיק את המרב מהפגישה, רצוי שהתינוק יהיה ערני בזמן הפגישה ועם זאת רגוע. לשם כך מומלץ לא להניקו או להאכילו סמוך מדי לפגישת הייעוץ. אם בכל זאת יש צורך להאכילו  לפני הפגישה נסי להאכילו רק מעט או חלק מהמנה כדי להבטיח שירצה לינוק במהלך הפגישה.

הייעוץ שלנו אינו חד פעמי אלא חלק מתהליך מתמשך. לאחר פגישת הייעוץ הראשונה  תתבקשי לפעול לפי תוכנית שהותאמה לך ולתינוקך.  לאחר מכן, נדרש מעקב הכולל תמיכה בטלפון ומפגשי מעקב כדי לוודא שהתוכנית מתאימה, וכדי לעדכן אותה במקרה הצורך. אלו מספקים יחדיו מערך תמיכה שלם.

שלי גת – בית להנקה הגיע לתל אביב!

נוסף על המרפאה שלנו שפועלת במהלך השבוע בתיאום מראש, החלטנו להוציא את הקבוצה "שלי גת – הכי את המומחיות" מהפייסבוק למציאות: אתן מוזמנות בימי שני בשעות 12:00-09:00 למקום היחיד בעיר בעיר שבו "אני רק שאלה" מתקבל בחיוך.
הדלת שלנו פתוחה בשבילכן לשאלות, תהיות והתלבטויות, "עזרה ראשונה בהנקה" במידת האפשר ואבחון האם יש צורך בייעוץ פרטי (בעלות סמלית של 50 ש"ח)

מחכה לכן ,
הילה לב-רן חותם, יועצת הנקה IBCLC.

טלפון: 052-4470041

מרפאת פרדס חנה
רחוב הדקלים 95, פרדס חנה – כרכור
טלפון: 04-9000330, 052-3190031

שעות הפעילות
ימים א׳, ג' ו-ה׳
08:00 – 14:30

חברות מכבי זכאיות לייעוץ חינם
חברות בכללית מושלם זכאיות להשתתפות הקופה
חברות בלאומית כסף וזהב זכאיות להחזרים מהקופה

מרפאת תל אביב
רחוב שפרינצק 3, תל אביב.
קומה 6, חדר 620 (מרפאת הילדים של ד"ר שגב וד"ר גרינפלד)
טלפון: 052-4470041

מרפאת הדר עם
שדרות הכפר 1, הדר עם
טלפון: 052-3190031
חניה חופשית ברחוב עצמו