פטמות סיליקון

פטמות סיליקון הן אביזר הנקה המולבש על הפטמה ועל העטרה. הן  משמשות במצבים שונים שבהם נדרש לעצב את הפטמה כדי להקל על התינוק להיצמד לשד בעת התמודדות עם  אתגרים אנטומיים או פיזיולוגיים של האם או של התינוק.

למרות שבחלק מהמצבים השימוש בפטמת הסיליקון ייתן מענה לתסמינים בלבד, הוא יכול לספק הקלה זמנית ויאפשר  הנקה, בד בבד עם המאמץ לאתר את מקור הקושי שהוביל לשימוש בפטמת הסיליקון.

מצבים רווחים לשימוש בפטמת סיליקון:

  • קושי של פגים או תינוקות שנולדו לפני המועד להיצמד לשד או לינוק ביעילות.
  • טונוס שרירים נמוך שמצריך לגרות את חך התינוק ליניקה
  • קושי בהיצמדות לשד בשל פטמות שקועות או שטוחות אשר אינן מזדקרות או אינן נשארות זקורות בתגובה לגירוי.
  • שימוש תכוף בבקבוק שעלול לגרום לתינוק לסרב להיצמד לשד
  • חבלה או כאב בפטמות

פטמות הסיליקון מוצעות בגדלים שונים לכן יש צורך להתאימן אישית. הלבשת פטמת הסיליקון על השד מצריכה למידה ותרגול כדי לוודא כי היא מונחת בצורה נכונה ותאפשר לתינוק להיצמד לשד בקלות וביעילות.

הנחת פטמת הסיליקון והנקה עם פטמת סיליקון שלב אחרי שלב


(התמונות אינן מחליפות הדרכה של יועצת הנקה)

לאחר כל שימוש יש לשטוף את פטמות הסיליקון במים חמים וסבון ולהרתיחן  פעם ביום. יש לייבש את הפטמות ולאחסנן במקום נקי ויבש ולהחליפן כשהן מתבלות.

בעבר הומלץ לאימהות לשאוב בתקופת השימוש בפטמות סיליקון כדי לוודא שלא תחול ירידה בכמויות החלב. היום אין המלצה מיוחדת לשאיבה בשל השימוש בפטמות סיליקון. ייתכן שאם תקבל הנחיה לשאוב במצבים של מיעוט חלב או של פגים שיניקתם אינה יעילה, הנחיה ללא קשר לשימוש בפטמות סיליקון. עם זאת אם השימוש בפטמות הסיליקון נעשה סמוך ללידה מומלץ לשאוב כדי להבטיח את ביסוס כמויות החלב.

הפסקת השימוש בפטמות סיליקון

אם את חוששת שהתינוק יתרגל לינוק רק עם פטמות סיליקון ואם נראה שהתגברת על הקושי שגרם לך להשתמש בפטמות הסיליקון ניתן לנסות להניק בלעדיהן. מומלץ לבלות עם התינוק במגע עור בעור לפני הניסיון להניקו ללא פטמות הסיליקון. כמו כן ניתן להתחיל את ההנקה עם פטמת הסיליקון ואחרי שהתינוק קיבל כמות מסוימת של חלב והוא רגוע ניתן לנסות להסיר את פטמת הסיליקון ולנסות להצמידו לשד.

אין הכרח להפסיק את השימוש לאחר זמן מסוים ואפשר להניק עם פטמות סיליקון גם לאורך זמן.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
פטמות שטוחות, פטמות שקועות,