בחירת משאבה

בחירת משאבה

משאבות רבות המוצעות היום למכירה והשכרה במקומות שונים, החל מחנויות וכלה במרכזים שונים של יועצות הנקה.

קיימים הבדלים גדולים מאד בין המשאבות וקל מאד להתבלבל כאשר עומדים בפני המבחר העצום הקיים. אפשר לחלק את סוגי המשאבות לשתי קטגוריות עיקריות:  משאבות המיועדות למספר רב של משתמשות, שמושכרות לאימהות. כל יצרנית שמייעדת את המשאבות שלה למספר רב של משתמשות, מצהירה על כך בפני מנהל המזון והתרופות האמריקני  FDA – U S Food and Drug Administration. משאבה שלא כלולה ברשימה של המנהל אינה נחשבת ככזו שעומדת בסטנדרטים המתאימים לשימוש של כמה אימהות.

משאבות המיועדות לשימוש אישי שמוצעות למכירה.

יש מספר שיקולים מנחים המתייחסים לפרמטרים שונים בעת התאמת המשאבה שתשמש את האם המניקה בצורה מיטבית.

  1. זיהוי הצורך – לצרכים שונים יתאימו משאבות שונות. שאיבה ביממות הראשונות אחרי הלידה, שאיבה כאשר התינוק אינו יונק כלל, שאיבה כדי לבסס כמויות חלב בתינוקות שנולדו פגים או חלשים או חולים, שאיבה יומיומית לאחר חזרה לעבודה, שאיבה מזדמנת פעם בשבוע או יותר – כל אלו הם דוגמאות לצרכים שונים  ולכן ישפיעו על בחירת המשאבה.
  2. זמן השאיבה – אימהות עסוקות במיוחד עשויות להעדיף שאיבה במשאבה המאפשרת שאיבה דו- צדדית על מנת לקצר את זמן השאיבה וכך לייעל אותה. בישראל נהוגה חופשת לידה של 14 שבועות בלבד בתשלום, ואימהות מניקות רבות חוזרות לעבודה כאשר תינוקן עדיין ניזון מחלב אם בלבד. מעבר לכך ששאיבה דו צדדית נמצאה יעילה יותר ומאפשרת שאיבה של כמויות גדולות יותר של חלב, אימהות ששואבות בעבודה זקוקות לפתרונות יצירתיים על מנת להצליח לשאוב לפעמים פעמיים ולרוב שלוש פעמים בזמן העבודה.
  3. מקום השאיבה– כדאי לבדוק האם יש חיבור זמין לחשמל במקום השאיבה. אימהות שנמצאות הרבה בדרכים או אינן עובדות במשרד, יוכלו להצטייד בחיבור למצת של המכונית וכך אפשר לשאוב בדרכים (כמובן לא תוך כדי נהיגה!!!).
  4. עוצמת הרעש של המשאבה – קיימות משאבות שמחוללות רעש מינימלי ולעומתן משאבות מרעישות יותר. ייתכן שאימהות ששואבות בסביבת עבודה ללא פרטיות או ששואבות בזמן שתינוקן ישן יעדיפו משאבה בעלת מנוע שקט יותר.
  5. שעון שבת – אימהות שומרות שבת שצריכות לשאוב גם בשבת, יוכלו לבחור משאבה שניתן להפעילה עם מנגנון של שעון שבת.

נוסף על בחירת המשאבה המתאימה חשוב לבחור בקונוס המתאים לגודל השד והפטמה. יש משאבות עם קונוסים במגוון גדלים ויש כאלה שנמכרות עם קונוס בגודל סטנדרטי. בעת קניית  המשאבה רצוי להתייעץ עם יועצת הנקה או עם המשווק על הקונוס המתאים. כאשר שוכרים משאבה, הציוד האישי הכולל גם את הקונוס הנמכר בנפרד וניתן לוודא מראש את הגודל המתאים.

יצרני המשאבות מספקים גם ציוד נלווה היכול להקל במידה רבה על האם השואבת כגון שקיות להקפאת חלב, חיבור למצת לרכב, צידנית לבקבוקים השאובים ועוד.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments