השבוע בקליניקה היה לי יום עצוב

בד”כ העבודה שאני עושה ממלאת אותי התרגשות ושמחה. הקשר עם האמהות ממלא אותי, לראות את ההתרגשות שבאמהות המתהווה, להיות מסוגלת לכוון ולתמוך וללוות הנקה והורות. והשבוע בקליניקה היה לי יום עצוב. צירוף מקרים אומלל שהשאיר אותי בלי כוחות. 

אמהות טריות שעובדות כל כך קשה ואני מבשרת עוד בשורה לא מעודדת, על כמויות חלב לא מספקות, על תינוקות לא יעילים ביניקה. אמא שהרתה אחרי טיפולי פוריות, בהנקות הקודמות היה שפע של חלב. ומשהו קרה בדרך והפעם הוא לא שם. אמא שחלמה ללדת בבית וכשהלידה התעכבה נסעו לביח. בגלל הסטרס כניסת החלב הבוגר התעכבה והתינוק יורד במשקל. אמא יפייפיה מפינדלד, כאובה כ”כ מלידה קשה. לא יכולה לשבת בגלל הכאב.  תינוק צהוב שצריך לאכול יותר. ואיך אני יכולה לבקש ממנה לשאוב ולהוסיף כשכל כך חלשה וכאובה.

שתי אמהות עם שפע חלב ותינוקות שמתעייפים מהר. נרדמים על השד ולא יונקים. ושוב אני צריכה לשלוח את האמהות לשאוב כדי לתחזק את כמויות החלב ולהאכיל את התינוקות. האחת למזלי מעדיפה לשאוב. נעים לה עם זה. השניה בוכה. ככ חזקה ונלחמת כבר ארבעה חודשים ועכשיו היא בוכה. וגם אני רוצה לבכות איתה.

אמא שהיתה בטוחה שהכל בסדר והתינוקת שלה עולה נהדר במשקל ובשקילה אחת מתברר שהתינוקת כמעט ולא עלתה במשקל בחודש וחצי האחרונים. ד”ר זהר שלו ואני שולחות אותה לקנות תמל ואני מאכילה את התינוקת כי האמא הרגישה שזה מעל לכוחותיה.

ועוד אמא שלא מניקה כבר. שמעתי אותה בוכה במסדרון ונגשתי אליה. היא נתנה בקבוק תמל חם מדי לתינוקת ומאז היא לא מסכימה לאכול. כבר כמה שעות. התינוקת בוכה והאמא איתה. ביקשתי את רשותה לקחת את התינוקת ולאט לאט האכלתי אותה כשאני אומרת לה שאני מכירה את אמא שלה. שהיא טובה ונהדרת. ושהכל יהיה בסדר. והתינוקת יונקת מהבקבוק והאמא בוכה את כל הפחדים שלה החוצה.

ואני נכנסת בחזרה לחדר ורק מתחשק לי שמישהו יגיד לי גם שאני טובה ונהדרת ועושה הכי טוב שאני יכולה. ושרגשות האשם מהיום הזה יתחלפו בנחמה.

שיר

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments