סיפור ההנקה של מיכל

לפני שבעה חודשים ילדתי את בתי השניה הדר. עוד בהיריון ואולי גם הרבה לפני היה לי ברור שאניק אותה בדיוק כמו שזרם עם הגדולה. היא אהבה להתרפק על זמן ההנקה, באופן קבוע היתה נרדמת עלי, ובהתאם כמויות החלב תמיד שמרו על עצמם יפה והכל היה לי ברור מאליו.

עם הזמן הבנתי שצורת ההנקה של הדרי אחרת לחלוטין. זמן ההנקה בכל פעם היה קצר מאוד, ובאופן טבעי היא אכלה הרבה פחות מהכמות היומית שהיתה זקוקה לה וכך באופן אוטומטי כמויות החלב פחתו בהדרגה מבלי שאשים לב או אתן את הדעת לזה. בנוסף ובמבט לאחור במשך כמה ימים הדרי לא היתה רגועה, פחות יציאות ביום, ויותר חיתולים יבשים. וכאן נדלקה לי נורה אדומה.
בערב אחד, אחרי פחות משלושה חודשים מצאתי את עצמי נלחמת על כל טיפת חלב בכדי להזין את הקטנה שלי. הבנתי שאם אני לא מטפלת בזה כאן ועכשיו אני עלולה לאבד את החלב שלי. כאן החלטתי שאני חייבת עזרה. זה היה ערב ממש קשה. הייתי חסרת אונים לחלוטין. לא הצלחתי להניק את הדר כמו שצריך ולא היתה לי אופציה אחרת כי בנוסף היא סרבנית בקבוקים. כך שחלב שאוב או תמ”ל לא היו רלוונטיים.
לא הבנתי איך הגעתי למצב הזה. הרגשתי ממש כישלון. ומכיוון שלא נתקלתי בסיטואציה כזו עם הגדולה הייתי די מיואשת ולא האמנתי שניתן לשנות ולשפר את המצב.

מיד פניתי למומחיות בקבוצה המדהימה הזו והפנו אותי לאחת והיחידה מאיה פורר. וממש – אחת. ויחידה.
כבר ביום למחרת נפגשנו הדרי ואני אצלה בבית.
עוד בערב קודם כששוחחתי עם מאיה ותיאמנו את המפגש אצלה הבנתי שאני בידיים הכי טובות שיש. מאיה הבטיחה לעשות כל השתדלות שהדר ואני נהיה מרוצות ואחזור להניק כמו שצריך. ואי אפשר היה שלא להאמין לה. וכך הגעתי לפגישה רגועה, נינוחה ופתוחה לכל עצה שהיא שתסייע לי להגדיל את הכמויות.
יחד עם מאיה ניסינו להבין כיצד הגעתי למצב הנוכחי ואיך ניתן לשפר אותו. מאיה עזרה לי לתכנן נכון את ההנקות במשך היום – איך להניק, צורות הנקה שונות ושאיבות. לאורך המפגש מאיה היתה קשובה. הנוכחות המרגיעה שלה והמענה לכל שאלה הוריד את סף הלחץ שלי. הבנתי שיש לי עבודה לא קלה בכדי להמשיך את הדבר שאני כל כך אוהבת ושכל כך יקר עבור הבת שלי אך עם זאת הבנתי שאני לגמרי בדרך הנכונה ויש לי את מלא התמיכה בדרך הזו.
סיכמנו שנמשיך להיות בקשר ובמעקב אחת עם השניה אך לא תיארתי לעצמי שזה יימשך כך. מאיה עוקבת איתי באדיקות כבר במשך ארבעה חודשים אחר העלייה במשקל, זמינה עבורי לכל שאלה בין עם בשיחות טלפון או בהודעות, מייעצת ונותנת טיפים וכל זה מזמנה האישי ובסבלנות שייחודית רק לה.
מאיה, תודה גדולה ועמוקה!! תודה על שעזרת לי לבסס את ההנקה בצורה שלא האמנתי שהגוף שלי מסוגל לזה. הדרי בת שבעה חודשים על הנקה מלאה וללא תוספות בזכותך.
תודה, תודה, תודה.