מי בבית

בצוות שלנו נבחרת של יועצות הנקה מוסמכות מטעם ארגון ההנקה הבינלאומי IBCLC ומדריכות הנקה שנמצאות במסלול הכשרה להסמכה ליועצות מוסמכות. כולנו בעלות הכשרה וניסיון במקצועות נוספים. עם לידת ילדינו ולידתנו כאימהות חשנו בצורך להוסיף נדבך או לשנות כיוון ולסייע לאימהות אחרות ברגעים היפים והמאתגרים שמלווים את ההנקה. כל אחת מאיתנו מביאה לידי ביטוי בעבודתה את אישיותה, תפיסתה כאם ואת יכולותיה המקצועיות.

שלי גת יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, מייסדת בית להנקה

אם לחמישה ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC. בעלת תואר ראשון בהנדסת מכונות ולומדת שנה שניה של רפואה. בשנים האחרונות שימשתי כמרכזת קורסים של מדריכות ותומכות הנקה, שותפה בהקמתן של מרפאות הנקה בארץ, מרצה בקורסים של משרד הבריאות ומתנדבת בפרויקט "אם לאם בקהילה". מייסדת מרפאת ההנקה "שלי גת – בית להנקה" ומכשירה מדריכות הנקה ליועצות מוסמכות IBCLC  . מתגוררת כעת בחו"ל, ומייעצת לאימהות בטלפון ובסקייפ. שותפה בכתיבת המדריך הישראלי להנקה שיצא לאור בהוצאת עם עובד.

"הנקה בשבילי היא להעניק לילדים שלי את מה שהם זקוקים לו באופן הכי בסיסי. היא חלק מתפיסת האימהות שלי והיא מסייעת לי לגדל ילדים עצמאים, בטוחים בעצמם ובוטחים בסביבתם ובהוריהם. זוהי שליחות עבורי לתמוך באימהות המגדלות את ילדיהם בתרבות המערבית שמציבה בפניהם אתגרים רבים, ללמד את האימהות להיות קשובות לצורכי התינוקות שלהן, קשובות לעצמן ולמה שנכון להן ולתינוקות שלהן ולהתעלם מ"הרעש" שמסביב".

שיר ליבנה יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לשלושה. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC . מארחת בית פתוח להנקה- מפגשי מעקב לאימהות מניקות באווירה ביתית וכן מרצה בקורסים שונים. כששלי הציעה לי הצטרף אליה לדרך חדשה ולפתוח ביחד בית להנקה הבטחתי לצבוע את הבית שלנו בצבעים חמים, להיות קשובה לאימהות וזמינה עבורן פיזית ונפשית, לתת מקום לרגשות, לקשיים, לחגוג הצלחות גדולות כקטנות, להתייחס לדרך לא רק למטרה. לפי עקרונות אלה אני מנהלת את המרפאה הקהילתית  "שלי גת – בית להנקה" בפרדס חנה.

"הנקה בשבילי היא מעבר למילים. היא דרך חיים, היא קשר והזנה פיזיים ונפשיים, היא מזור לכל כאב, היא הענקה, היא רוך. היא תמצית האהבה בשבילי".

אורנה יפה יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לארבעה. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות וכלכלה. עוסקת בתחום הדרכה והטמעת מערכות מידע במשרד הבריאות.  בשל חוויית הנקה מאתגרת עם בני הבכור, לאחר לידת בתי השנייה פניתי לליווי הנקה מקצועי, וכך נגלה לי עולם שלם של תמיכה באימהות. כיום אני גאה להיות חלק מצוות מקצועי ומוכשר שכולל יועצות הנקה ורופאות  שמעניקות תמיכה וליווי לאימהות מכל הלב.

"הנקה בשבילי זו הדרך לחבק את התינוקות שלי באלפי רבדים נוספים, זה לדעת שהם מקבלים ממני ובדיוק מוחלט את מה שהם זקוקים לו. לעזור לאימהות בדרך שלהן זו שליחות בשבילי, לתת כבוד לרצונות שלהן, ללוות אותן, ופשוט להיות שם בשבילן יום יום שעה שעה במסע הזה."

שני רן יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לשלושה. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל עסקים. קונדיטורית בעברי עם הכשרה מבית הספר לקולינריה ״קורדון בלו״, פריז. להדרכת הנקה הגעתי כשנתקלתי בקשיים בהנקה עם  בני הבכור.  פניתי אל שלי גת  לעזרה, ושבוע לאחר הפגישה איתה, הרגשת הכישלון שהיתה לי התחלפה בניצחון. רציתי להעביר את זה הלאה, ללמוד לגרום לאימהות להרגיש כך עם עצמן ועם הבחירה שלהן באימהות.

"הנקה בשבילי היא שיעור חשוב בחיים. היא מלמדת אותי סבלנות, סובלנות, נתינה וקבלה. מבחינתי זו שליחות לעזור לכל אם שרוצה בכך לחוות את התקופה הזאת בחיים בכיף, בשלווה ובאהבה".

מעין בן פז יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לשניים. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. בעלת תואר ראשון בתיאטרון והוראה. מדריכת ליווי התפתחותי, עיסוי תינוקות ובייבי יוגה. לקורס מדריכות הנקה הגעתי  כדי להעשיר את ארגז הכלים שלי, ולהקנות לי שפה חדשה בעבודתי עם אימהות. הבחירה לעסוק במכלול מקצועות אלו נבעה מרצון עמוק לגעת בשלב הזה של ראשית החיים של התינוק ושל תחילת הדרך של האישה כאם.

"הנקה בשבילי היא הבסיס. היא המתנה המושלמת לתינוק  עם צאתו לאוויר העולם. מתנה של אהבה והכלה שיש בה סיפוק אדיר. כשפונה אליי אם עם אתגרים בהנקה, אני קודם כל מנסה להבין  מה זו הנקה בשבילה, כך שאוכל להגיע איתה למקום שאליו היא רוצה להגיע."

תמר מיכאלי קידר יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לשלושה. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. עסקתי בעריכת דין בתחום העמותות. הגעתי לעולם ההנקה כי חיפשתי מקום שבו אוכל לעבוד במקצוע עם הגשמה עצמית ועזרה לזולת. החוויות הראשונות שלי עם עזרה מקצועית שקיבלתי בהנקה היו לא מוצלחות ורק בדיעבד הבנתי כמה התמיכה הזאת חשובה לתינוק ולאם בימים הראשונים, במפגשים הראשונים ביניהם.

"הנקה בשבילי היא ביטוי למעגל החיים."

מאיה פורר יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לשניים. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC מדריכת נשיאת תינוקות, תחומים שקשורים זה בזה. בעלת תואר ראשון במדעי המחשב ובמתמטיקה. נעזרתי ביועצת הנקה בתחילת הדרך עם שני ילדיי ובכל פעם נוכחתי בשיפור המהיר ברמת החיים שלי ושל התינוק התורן. הרגשתי שלימודי הדרכת הנקה הם הדבר הנכון עבורי ולאחר לידת בתי השנייה החלטתי לעזוב משרת מהנדסת באינטל לטובת ייעוץ לאימהות תוך מתן דוגמה אישית.

"הנקה בשבילי זה הכי קרוב לאימא, זה החיבור הראשוני והטבעי בין האם לתינוק, חיבור שלא תמיד יקרה ללא הכוונה וסיוע."

סיגל שקולניק יועצת הנקה מוסמכת IBCLC

אם לשלושה. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. בעלת תואר שני בביולוגיה. אחות אם – יילוד מוסמכת ודולה. הגעתי למקצוע כדרך טבעית לתת שירות עגול ושלם לאימהות שליוויתי בלידה ומתוך רצון ליצור מקום שיש בו רצף של דאגה וטיפול באם משלב ההיריון ועד שהילד גדל. עבודה בצוות שעוטף את האם והתינוק משמעותית עבורי והיא מקור לגאווה מקצועית  ולסיפוק.

"הנקה בשבילי היא דרך נפלאה לענות על הצרכים המגוונים של תינוקות ופעוטות."

זהבית גולדשטיין ורדי מדריכת הנקה

אם לשלושה. מדריכת הנקה במסלול הכשרה כיועצת הנקה מוסמכת IBCLC. דיאטנית קלינית. אני אוהבת לעסוק בקידום הבריאות משום שאני יודעת כמה חשוב להקדים תרופה למכה למשל במצבים כמו סוכרת, השמנת יתר והפרעות אכילה. כך גם בהנקה. אני ממליצה להיעזר באשת מקצוע בתחום ההנקה ולו בשביל לוודא שהכול תקין. החזון שלי הוא לסייע לכמה שיותר משפחות ליישם עקרונות בריאותיים  באמצעות תזונה, ולהנקה  חלק חשוב בכך.

"הנקה בשבילי היא קידום בריאות במיטבו. כל הדברים הטובים תזונתית, רגשית ונפשית זורמים דרך השד לתינוק. זה מופלא בעיניי."

אביטל עציון מדריכת הנקה

אם לשניים. מדריכת הנקה במסלול הכשרה כיועצת הנקה מוסמכת IBCLC. פיזיותרפיסטית  העוסקת בטיפול התפתחותי ואורתופדי, בעלת תואר שני.

כאשת מקצוע הפוגשת אימהות טריות ותינוקות קטנטנים היה לי חשוב שיהיו לי כלים לסייע להסתגלות הראשונית של ההורים והתינוק אל העולם החדש, ובכללו אל ההנקה.

"הנקה בעיניי היא קסם, ואימהות הן גיבורות על. אני כאן כדי לעזור  לגלות ולהעצים את הכוח המיוחד של האם הטרייה בהתאם למטרותיה ולסייע לה להגיע אליהם באמצעות ידע מבוסס מחקר."

לילי אלדר מדריכת הנקה

אם לחמישה. מדריכת הנקה במסלול הכשרה כיועצת הנקה מוסמכת IBCLC. קלינאית תקשורת התפתחותית. ההיריון הראשון שלי היה עם תאומות ובין כל חוסר הוודאות שמתלווה להיריון ראשון הייתה לי אמונה פנימית שאני רוצה ויכולה להניק אותן. נעזרתי ביועצת הנקה עוד לפני הלידה ובזכותה חוויית ההנקה שלי הייתה מוצלחת. הבנתי את החשיבות של התחום ועד כמה יועצת הנקה היא דמות משמעותית שיכולה להשפיע על החיבור הראשוני בין האימא לתינוק.

"הנקה בשבילי היא זכות גדולה ושיעור חשוב בחיים. היא האפשרות להיענות לצרכים של ילדיי באופן הכי חזק שיש. השאיפה שלי היא לעזור לכל אימא לחוות את ההנקה בדרך שבה היא חלמה ולהיות שם כשהקסם קורה."

נועה שיטאי איל מדריכת הנקה

אם לארבעה. מדריכת הנקה במסלול הכשרה כיועצת הנקה IBCLC. פיזיותרפיסטית התפתחות ושיקום ילדים. נעזרתי ביועצת הנקה עם לידת בני הבכור, בדיוק בזמן, רגע לפני שהכול הסתבך. בזכותה חויית ההנקה שלי הייתה מוצלחת. מאז יש לי משיכה לתחום ייעוץ ההנקה, מתוך הבנה שבתקופתינו הנקה היא לא דבר שבהכרח קורה באופן טבעי, ולרוב עם עזרה מקצועית ותמיכה הדברים מסתדרים.

"הנקה בשבילי היא זיכרון של החיבור הראשוני הכי נכון לי ולילדיי. היא מאפשרת לי להעצים אימהות ולעזור להן ממקום של מתן ידע מבוסס, נטול שיפוטיות, תוך הקשבה לרצונותיהן."

נטלי כהן כחלון מדריכת הנקה

אמא ל-2 ומדריכת הנקה במסלול הכשרה כיועצת IBCLC.

בעלת תואר ראשון במדעים ביו-רפואיים ותואר שני במנהל עסקים. לפני הלידה של הבכור חשבתי שהנקה היא דבר טבעי ומובן מאליו, וחוויתי קושי גדול מאוד כשהבנתי שדברים לא ממש מסתדרים כפי שדמיינתי. יועצת הנקה שהגיעה אלי שינתה את חווית ההנקה שלי, הייתה לי מקור למידע, אוזן קשבת וכתף תומכת. מאותו רגע ידעתי שזה מה שאני רוצה להיות כשאהיה גדולה. בית ומקור תמיכה וחום עבור האימהות ברגעים החשובים האלה.

"הנקה בשבילי היא מעין חיים, יש בה את הכוחות להזין, לחמם, לרפא נפש וגוף. היא קשר עמוק, מעין "עולם שהוא רק שלו ושלה.