מי בבית

בצוות שלנו נבחרת של יועצות הנקה מוסמכות מטעם ארגון ההנקה הבינלאומי IBCLC ומדריכות הנקה שנמצאות במסלול הכשרה להסמכה ליועצות מוסמכות. כולנו בעלות הכשרה וניסיון במקצועות נוספים. עם לידת ילדינו ולידתנו כאימהות חשנו בצורך להוסיף נדבך או לשנות כיוון ולסייע לאימהות אחרות ברגעים היפים והמאתגרים שמלווים את ההנקה. כל אחת מאיתנו מביאה לידי ביטוי בעבודתה את אישיותה, תפיסתה כאם ואת יכולותיה המקצועיות.

שלי גת MD, יועצת הנקה מוסמכת IBCLC מייסדת בית להנקה

אם לחמישה ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC. בעלת תואר MD ברפואה מאוניברסיטת פבלורו בבואנוס איירס ארגנטינה ותואר ראשון בהנדסת מכונות. בשנים האחרונות משמשת כמרכזת קורסים של מדריכות ותומכות הנקה, שותפה בהקמתן של מרפאות הנקה בארץ, מרצה בקורסים של משרד הבריאות ובעבר מתנדבת בפרויקט “אם לאם בקהילה”. מייסדת מרפאת ההנקה “שלי גת – בית להנקה” ומכשירה מדריכות הנקה ליועצות מוסמכות IBCLC. שותפה בכתיבת המדריך הישראלי להנקה שיצא לאור בהוצאת עם עובד. עוסקת בייעוצי הנקה באיזור המרכז והשרון.

“הנקה בשבילי היתה להעניק לילדים שלי את מה שהם זקוקים לו באופן הכי בסיסי. היא חלק מתפיסת האימהות שלי והיא מסייעת לי לגדל ילדים עצמאים, בטוחים בעצמם ובוטחים בסביבתם ובהוריהם. זוהי שליחות עבורי לתמוך באימהות המגדלות את ילדיהם בתרבות המערבית שמציבה בפניהם אתגרים רבים, ללמד את האימהות להיות קשובות לצורכי התינוקות שלהן, קשובות לעצמן ולמה שנכון להן ולתינוקות שלהן ולהתעלם מ”הרעש” שמסביב”.

שיר ליבנה יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, שותפה בבית להנקה

אם לשלושה. יועצת הנקה מוסמכת IBCLC . מארחת בית פתוח להנקה- מפגשי מעקב לאימהות מניקות באווירה ביתית וכן מרצה בקורסים שונים. כששלי הציעה לי הצטרף אליה לדרך חדשה ולפתוח ביחד בית להנקה הבטחתי לצבוע את הבית שלנו בצבעים חמים, להיות קשובה לאימהות וזמינה עבורן פיזית ונפשית, לתת מקום לרגשות, לקשיים, לחגוג הצלחות גדולות כקטנות, להתייחס לדרך לא רק למטרה. לפי עקרונות אלה אני מנהלת את המרפאה הקהילתית  “שלי גת – בית להנקה” בפרדס חנה.

“הנקה בשבילי היא מעבר למילים. היא דרך חיים, היא קשר והזנה פיזיים ונפשיים, היא מזור לכל כאב, היא הענקה, היא רוך. היא תמצית האהבה בשבילי”.